Przejdź do treści
Mat. Joanna Grudnik

Wyspa Sobieszewska

Wyobraź sobie szerokie piaszczyste plaże osłonięte pasem wydm i lasu sosnowego, gdzie można znaleźć prawdziwy bursztyn. Rezerwaty przyrody, szlaki turystyczne piesze i rowerowe, ścieżki rowerowe. Brak tłoku i zgiełku charakterystycznego dla typowych nadmorskich miejscowości. To właśnie Wyspa Sobieszewska! Dodatkowo jej lokalizacja sprawia, że jest świetną bazą wypadową do zwiedzania Trójmiasta czy Mierzei Wiślanej, gdzie liczne atrakcje zapewnią udane wspomnienia nawet w przypadku niepogody 🙂

Wyspa Sobieszewska ma szczególne właściwości hartujące. Rosnący w morzu morszczyn zapewnia cenny jod, a okalające lasy sosnowe chronią przed wiatrem i wydzielają substancje bakteriobójcze. Od prawie 30 lat posiada statut wyspy ekologicznej! 

Plaże strzeżone i dzikie o łącznej długości 11 km. Są one szerokie, z pasem wydm, który chroni przed wiatrami wiejącymi od lądu. 20 minut spacerem od naszych domków znajduje się wejście nr 5 - najładniejszy i najspokojniejszy fragment plaży na Wyspie, gdzie wydmy łagodnie "wchodzą" na plażę i tworzą wyjątkowy krajobraz. W tej samej odległości jest też plaża strzeżona - wejście nr 7.

Szlak turystyczny 14 km, przyroda i Ty.

Przyroda, rower i Ty!!!

Szlak rowerowy Wincentego Pola 24 km

Dodatkowo wzdłuż wyspy ciągnie się nowa ścieżka rowerowa, która spodoba się również fanom rolek i hulajnóg. To ścieżka będąca częścią międzynarodowej trasy EuroVelo 10/13 oraz EuroVelo 9 przebiegającej dookoła Morza Bałtyckiego. Jest wyposażona w bezpieczne i wygodne miejsca odpoczynku, dzięki czemu jest doskonałą alternatywą wycieczki nawet z najmłodszymi rowerzystami. Trasą można dojechać do Gdańska, poprowadzono ją w dużej części poza głównymi traktami komunikacyjnymi.

Szlaki Nordic Walking, trasy leśne i zahaczające o plażę.

Rezerwaty przyrody: Ptasi Raj, Mewia Łacha a w nich prawie 300 gatunków ptaków!

Foki żyjące na wolności - wybierzcie się na rejs statkiem, a będą niemal na wyciągnięcie ręki!

Kajaki - możliwość wypożyczenia sprzętu i samodzielne wyprawy po Wiśle lub udział w zorganizowanych spływach.

Dla miłośników koni, stajnia na wyspie Neptun Star oraz stajnia u Bohuna w Sztutowie.

Wieża ciśnień z tarasem widokowym – Zbiornik Kazimierz. Zwiedzanie z wcześniejszą rezerwacją:

Plenerowa gra questowa– Skarb Wyspy Sobieszewskiej. Podczas wyzwania będziecie odkrywać urokliwą Wyspę podążając po śladach i rozwiązując zagadkę. Gra jest darmowa i przeznaczona dla wszystkich.

20 minut samochodem, 45 minut miejskim autobusem lub ponadgodzinny rejs statkiem dzielą nas od atrakcji naszego ukochanego Gdańska, ponad tysiącletniego miasta z licznymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi.

Wyspa Sobieszewska – spotkanie z naturą

Wieża ciśnień z tarasem widokowym